Subscribe Menu

Kanada meistrivõistlustel võrkpallis taas hiilgavad tulemused!

Calgarys (Albertas) 14.-19. maini toimunud Kanada meistrivõistlustel lõid edukalt kaasa ka mitmed Toronto eesti noored oma vastavates võistkondades.

Tomas Sõrra ja Jak Paterson pälvisid hõbemedalid "Pakmen Gold" võstkonnaga 17U vanusegrupis (17 & nooremad) ning Katrine Eistrat võitis samuti hõbemedali "Phoenix Flare" võistkonnas 16U Division 2 võistlusgrupis.

Võistlustulle astusid ka Kersti Sõrra "Leaside Lightning 18U", Kenni Dobson "Pakmen 18U" ja Jonathan Wismer "Niagara Rapids 18U". Oma vastavate võistkondadega jõudsid nad veerandfinaalideni, kuid edasi medaliteni sel korral ei pääsenud.
Eestlanna Katrine Eistrat on paremal. Foto: J. Eistrat

“Pakmen Gold”, Ontario meistrid, ei loovutanud kahe päeva jooksul eelvoorudes vastastele ühtki geimi ja kolmanda päeva veerand- ning poolfinaalis näitasid nad sama raudset jõudu, alistades vastavalt Ottawa Desperadose 2:0 (25-18, 25-18) ja Aurora Stormi 2:0 (25-21, 25-18). Vastaseks finaalis ootas koduvõistkond “Calgary Dinos”, kelle teekond turniiri finaali toimus samuti kaotuseta.

Pakmen kuld- ja hõbemedalivõitjad: Tomas Sõrra esimeses reas vasakult esimene, Jak Paterson tagumises reas vasakult kolmas. Foto: V. Holmberg
Finaali esimese geimi võitis “Pakmen Gold” mugavalt 25-13, kuid teine geim pakkus tasavägisemat võitlust ning ülesköetud Calgary rahva meeletu ergutustorm andis koduvõistkonnale uut jõudu, mis viis “Calgary Dinos'”e nii teise geimi 25-23 kui ka kolmanda võitjaks 15-12 ja sellega kuldmedali saajateks. “Pakmen'”i poisid pidid sel korral leppima hõbemedalitega.

Katrine Eistrat, koos “Phoenix Flare” neidudega, jõudsid eelvoorudest 4 võidu, 2 kaotusega 16U Division 2 veerandfinaali, kus pingelises kohtumises alistati “Ottawa Maverick Outlaws” 2:1 ja poolfinaalis võideti mugavamalt “DRVC” võistkonda 2:0. Finaalis kohtusid “New Brunswick Reds” ja “Phoenix Flare”. Esimene geim kuulus Phoenixile, 25-22 ja teine New Burnswickile 25-21. Kolmanda, otsustava geimi ja selle kaudu meistritiitli, võitsid New Brunswicki neiud tulemusega 15-11.

Palju õnne kõigile meie noortele võrkpalluritele. Hästi tehtud!