Subscribe Menu

Kristina Väljas jätkab edukalt

Eesti Elus # 15 oli juttu Kristina Väljase hiigeledust Hiinas Fuzhous toimunud rannavõrkpalli MK avaetapil, kus ta koos oma võistluspartneri Jamie Lynn Borderiga saavutas esikoha ja kuldmedali.

Vaid 14 päeva hiljem olid Kristina ja Jamie taas poodiumil, kus nad MK-sarja II etapil saavutasid Šveitsis Lucerne Open võistlusel kolmanda koha ja pronksmedalid.

Naiste finaali võitsid seekord sakslannad Karla Borger ja Britta Büthe, alistades Hollandi paari Madelein Meppelink'i ja Marleen Van Ierseli tulemusega 2:1. Hollandlannad peatasid omakorda Kanada duo võidumarsi ning võitsid 55 minutit kestnud poolfinaalkohtumise tulemusega 2:1 (17:21, 21:18, 15:12. Pronksimatšis olid Kristina ja Jamie aga paremad Austria paarist Stefanie Schwaigerist ja Barbara Hanselist tulemusega 2:0 (21:18, 21:15).
Rannavõrkpalluritel Kristina Väljasel (vas) ja Jamie Lynn Borderil on küllaga põhjust rõõmustamiseks – tõusta kahe nädala jooksul kaks korda poodiumile on tähelepanuväärne sportlik saavutus - foto: erakogust

„Teine poodiumikoht 14 päeva jooksul tõestab, et esikoht Fuzhous polnud vaid õnnelik juhus. Nüüd jahime juba järgmist medalikohta, mille loodame saada järgmisel nädala Praha Openilt,” ütles Kristina pärast võistlust.

Tänavu võõrustavad 14 riiki rannavõrkpalli MK-etappe. Järgmine etapp toimub Tšehhi Vabariigi pealinnas 20.-24. maini nime all Prague Open. Tänavused võistlused on väga olulised, nendel osalemise tulemused avavad või sulgevad sportlastele värava 2016. a Brasiilias toimuvatele olümpiamängutele.

Õnnitleme taas Kristinat ja Jamie't, soovides neile edu järgmisteks võistlusteks. (EE)